Windows OS

Закрито
Аватар користувача
it-forum
Site Admin
Повідомлень: 30
З нами з: Пон серпня 29, 2022 2:22 pm
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Windows OS

Повідомлення it-forum »


Зображення

Windows‎‎ - це група з декількох ‎‎пропрієтарних‎‎ ‎‎сімейств графічних‎‎ ‎‎операційних систем, розроблених‎‎ і проданих ‎‎корпорацією Майкрософт‎‎. Кожна сім'я обслуговує певний сектор обчислювальної промисловості. Активні сімейства Windows включають ‎‎Windows NT‎‎ і ‎‎Windows IoT‎‎; вони можуть охоплювати підродини (наприклад, ‎‎Windows Server‎‎ або ‎‎Windows Embedded Compact‎‎/Windows CE). Неіснуючі сімейства Windows включають ‎‎Windows 9x‎‎, ‎‎Windows Mobile‎‎ і ‎‎Windows Phone‎‎. ‎

‎Microsoft представила ‎‎операційне середовище‎‎ під назвою ‎‎Windows‎‎ - 20 листопада 1985 року як ‎‎графічну оболонку операційної системи‎‎ для ‎‎MS-DOS‎‎ у відповідь на ‎‎зростаючий інтерес до графічних інтерфейсів користувача‎‎ (GUI).

‎Apple‎‎ розглядала Windows як несправедливе посягання на їх інновації в розробці графічного інтерфейсу, реалізовані на таких ‎‎продуктах, як Lisa‎‎ і ‎‎Macintosh‎‎ (в кінцевому підсумку вирішено в суді на користь Microsoft в 1993 році). На ПК Windows як і раніше залишається найпопулярнішою операційною системою у всіх країнах. Однак у 2014 році Microsoft визнала, що програла більшу частину загального ринку операційних систем ‎‎Android‎‎ через масове зростання продажів ‎‎смартфонів‎‎ Android. У 2014 році кількість проданих пристроїв Windows становила менше 25% від проданих пристроїв Android. За даними ‎‎StatCounter‎‎, для настільних і портативних комп'ютерів Windows має приблизно ‎‎75% частки ринку‎‎ станом на квітень 2022 року.

‎Станом на жовтень 2021 року‎‎, найновішою версією Windows для ПК та ‎‎планшетів‎‎ є ‎‎Windows 11‎‎ версії 21H2. Найсвіжіша версія для ‎‎вбудованих пристроїв‎‎ - ‎‎Windows 11‎‎, версія 21H2. Останньою версією для ‎‎серверних комп'ютерів‎‎ є ‎‎Windows Server 2022‎‎, версія 21H2.‎‎ ‎‎Спеціалізована версія Windows‎‎ також працює на ‎‎консолях для відеоігор‎‎ ‎‎Xbox One‎‎ і ‎‎Xbox Series X/S‎‎.
Закрито