Google - Гугл

Закрито
Аватар користувача
it-forum
Site Admin
Повідомлень: 30
З нами з: Пон серпня 29, 2022 2:22 pm
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Google - Гугл

Повідомлення it-forum »

Зображення

‎Google LLC‎‎ - американська ‎‎багатонаціональна‎‎ ‎‎технологічна компанія‎‎, яка зосереджується на ‎‎технологіях пошукових систем‎‎, ‎‎інтернет-рекламі‎‎, ‎‎хмарних обчисленнях‎‎, ‎‎комп'ютерному програмному забезпеченні‎‎, ‎‎квантових обчисленнях‎‎, ‎‎електронна комерція‎‎, ‎‎штучний інтелект‎‎,‎‎ та ‎‎побутова електроніка‎‎. Її називають «найпотужнішою компанією у світі»‎‎ та одним із ‎‎найцінніших світових брендів‎‎ завдяки домінуванню на ринку, збору даних та технологічним перевагам у галузі штучного інтелекту.‎‎ Вона вважається однією з ‎‎великих п'яти‎‎ американських компаній ‎‎з інформаційних технологій‎‎, поряд з ‎‎Amazon‎‎, ‎‎Apple‎‎, ‎‎Meta‎‎ та ‎‎Microsoft‎‎. ‎

‎Компанія Google була заснована 4 вересня 1998 року ‎‎Ларрі Пейджем‎‎ і ‎‎Сергієм Бріном‎‎, коли вони були ‎‎аспірантами‎‎ ‎‎Стенфордського університету‎‎ в ‎‎Каліфорнії‎‎. Разом вони володіють близько 14% акцій, що котируються у відкритому доступі, і контролюють 56% голосів акціонерів за допомогою ‎‎акцій з супер-голосуванням‎‎. Компанія стала ‎‎публічною‎‎ шляхом ‎‎первинного публічного розміщення акцій‎‎ (IPO) у 2004 році. У 2015 році Google було реорганізовано як дочірню компанію ‎‎Alphabet Inc‎‎. Google є найбільшою дочірньою компанією Alphabet і є ‎‎холдинговою компанією‎‎ для інтернет-ресурсів та інтересів Alphabet. ‎‎Сундар Пічаї‎‎ був призначений генеральним директором Google 24 жовтня 2015 року, замінивши Ларрі Пейджа, який став генеральним директором Alphabet. 3 грудня 2019 року Пічай також став генеральним директором Alphabet.

‎З тих пір компанія швидко виросла, пропонуючи ‎‎безліч продуктів і послуг‎‎ за межами ‎‎Пошуку Google‎‎, багато з яких займають домінуючі позиції на ринку. Ці продукти стосуються широкого спектру випадків використання, включаючи електронну пошту (‎‎Gmail‎‎), навігацію (‎‎Карти‎‎), хмарні обчислення (‎‎Хмара‎‎), перегляд веб-сторінок (‎‎Chrome‎‎), обмін відео (‎‎YouTube‎‎), продуктивність (‎‎Workspace‎‎), операційні системи (‎‎Android‎‎), хмарне сховище (‎‎Drive‎‎), переклад мови (‎‎Переклад‎‎), сховище фотографій (‎‎Фото‎‎), відеодзвінки (‎‎Meet‎‎), розумний будинок (‎‎Nest‎‎), смартфони (‎‎Pixel‎‎), носимі технології (‎‎Fitbit‎‎), ігри (‎‎Stadia‎‎), потокове передавання музики (‎‎YouTube Music‎‎), відео за запитом (‎‎ТБ‎‎), ‎‎штучний‎‎ інтелект (Асистент), API машинного навчання (‎‎TensorFlow‎‎), AI-чіпи (‎‎TPU‎‎) та багато іншого. До ‎‎скасованих продуктів Google‎‎ належать ‎‎"Скло"‎‎, ‎‎"Google+"‎‎, ‎‎"Переглядач"‎‎, ‎‎"Відтворення музики"‎‎, ‎‎"Нексус‎‎", "Hangouts‎‎" і "Вхідні" від Gmail‎‎.

‎Google прагне до амбітних технологічних інновацій, спрямованих на вирішення найбільших проблем людства. Деякі з них включають ‎‎квантові обчислення (Sycamore‎‎), самокеровані автомобілі (‎‎Waymo‎‎, раніше проект самокерованих автомобілів Google), розумні міста (‎‎Sidewalk Labs‎‎) та моделі трансформаторів (‎‎Google Brain‎‎).

‎Google і YouTube є двома ‎‎найбільш відвідуваними веб-сайтами‎‎ у всьому світі, за якими слідують ‎‎Facebook‎‎ і ‎‎Twitter‎‎. Google також є найбільшою пошуковою системою, картографічним та навігаційним додатком, постачальником послуг електронної пошти, офісним пакетом, платформою для обміну відео, постачальником фото та хмарного сховища, мобільною операційною системою, веб-браузером, фреймворком ML та постачальником віртуальних помічників штучного інтелекту у світі, що вимірюється часткою ринку. У списку найцінніших брендів Google займає друге місце за версією ‎‎Forbes‎‎ і четверте за версією Interbrand. Він отримав значну ‎‎критику‎‎, пов'язану з такими питаннями, як ‎‎проблеми конфіденційності‎‎, ‎‎ухилення від сплати податків‎‎, ‎‎цензура‎‎, ‎‎нейтралітет пошуку‎‎, ‎‎антимонопольне право‎‎ та зловживання своїм ‎‎монопольним‎‎ становищем.‎
Закрито

Повернутись до “Google Корпорація”