Delphi

Закрито
Аватар користувача
it-forum
Site Admin
Повідомлень: 30
З нами з: Пон серпня 29, 2022 2:22 pm
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Delphi

Повідомлення it-forum »


Зображення

Delphi‎‎ - це ‎‎мова програмування загального призначення‎‎ та програмний продукт, який використовує діалект Delphi ‎‎мови програмування‎‎ ‎‎Object Pascal‎‎ та забезпечує ‎‎інтегроване середовище розробки‎‎ (IDE) для ‎‎швидкої розробки додатків‎‎ ‎‎настільного, мобільного‎‎, ‎‎веб -‎‎ та ‎‎консольного‎‎ програмного забезпечення, яке в даний час розробляється та підтримується ‎‎Embarcadero Technologies‎‎. ‎

‎Компілятори Delphi генерують ‎‎нативний код‎‎ для ‎‎Microsoft Windows‎‎, ‎‎macOS‎‎, ‎‎iOS‎‎, ‎‎Android‎‎ і ‎‎Linux‎‎ (‎‎x64‎‎).

‎Delphi включає в себе редактор коду, візуальний дизайнер, інтегрований зневаджувач, компонент ‎‎управління вихідним кодом‎‎ і підтримку сторонніх ‎‎плагінів‎‎. Редактор коду має ‎‎Code Insight‎‎ (‎‎завершення коду‎‎), Error Insight (перевірка помилок у реальному часі) та ‎‎рефакторінг‎‎. Дизайнер візуальних форм має можливість використовувати ‎‎бібліотеку візуальних компонентів‎‎ (VCL) для чистої розробки Windows або фреймворк ‎‎FireMonkey‎‎ (FMX) для кросплатформної розробки. Підтримка баз даних є ключовою функцією і забезпечується ‎‎FireDAC‎‎ (компоненти доступу до баз даних). Delphi відомий своєю швидкою швидкістю компіляції, нативним кодом і продуктивністю розробників.

‎Delphi спочатку був розроблений ‎‎Borland‎‎ як інструмент ‎‎швидкої розробки додатків‎‎ для Windows як наступник ‎‎Turbo Pascal‎‎. Delphi додала повне ‎‎об'єктно-орієнтоване програмування‎‎ до існуючої мови, і мова виросла для підтримки узагальнень, ‎‎анонімних методів‎‎, ‎‎замикань‎‎ та підтримки нативної ‎‎моделі об'єктів компонентів‎‎ (COM). ‎

‎Delphi та його аналог ‎‎на C+‎‎+, C++Builder‎‎, сумісні та спільно продаються під назвою RAD Studio. Існують видання Professional, Enterprise та Architect, причому вищі видання мають більше функцій за вищою ціною. Існує також безкоштовне видання Спільноти, з більшістю функцій Professional, але обмежене користувачами та компаніями з низьким доходом.
Закрито