NodeJS

Закрито
Аватар користувача
it-forum
Site Admin
Повідомлень: 30
З нами з: Пон серпня 29, 2022 2:22 pm
Звідки: Україна
Контактна інформація:

NodeJS

Повідомлення it-forum »

Зображення

‎Node.js‎‎ — це ‎‎кросплатформне‎‎, ‎‎серверне‎‎ ‎‎середовище виконання‎‎ ‎‎JavaScript‎‎ з ‎‎відкритим вихідним кодом‎‎, яке працює на ‎‎JavaScript Engine‎‎ (тобто ‎‎движку V8‎‎) і виконує код JavaScript поза ‎‎веб-браузером‎‎, який був розроблений для побудови масштабованих мережевих додатків. Node.js дозволяє розробникам використовувати JavaScript для написання інструментів командного рядка та для ‎‎сценаріїв на стороні сервера‎‎ — запуску сценаріїв на стороні сервера для створення ‎‎динамічного вмісту веб-сторінки‎‎ перед надсиланням сторінки у веб-браузер користувача. Отже, Node.js представляє парадигму "JavaScript всюди"‎‎, об'єднуючи розробку ‎‎веб-додатків‎‎ навколо однієї мови програмування, а не різних мов для скриптів на стороні сервера та клієнта. ‎

‎Node.js має ‎‎архітектуру, керовану подіями‎‎, здатну на ‎‎асинхронне введення-виведення‎‎. Ці варіанти дизайну спрямовані на оптимізацію ‎‎пропускної здатності‎‎ та ‎‎масштабованості‎‎ у веб-додатках з багатьма операціями введення/виведення, а також для ‎‎веб-додатків реального часу‎‎ (наприклад, комунікаційних програм ‎‎у реальному часі‎‎ та ‎‎браузерних ігор‎‎).

‎Проект ‎‎розподіленої розробки‎‎ Node.js раніше керувався Фондом Node.js‎‎, а тепер об'єднався з ‎‎JS Foundation‎‎, щоб сформувати ‎‎Фонд OpenJS‎‎, якому сприяє програма спільних проектів ‎‎Фонду Linux‎‎.

‎Корпоративні користувачі програмного забезпечення Node.js включають ‎‎GoDaddy‎‎,‎‎ ‎‎Groupon‎‎, ‎‎IBM‎‎, LinkedIn‎‎, Microsoft‎‎,‎‎ Netflix‎‎, PayPal‎‎,‎‎ Rakuten‎‎, ‎‎SAP‎‎,‎‎ ‎‎Walmart‎‎,‎‎ Yahoo!‎‎,‎‎ та ‎‎Amazon Web Services‎‎.
Закрито