Perl

Закрито
Аватар користувача
it-forum
Site Admin
Повідомлень: 30
З нами з: Пон серпня 29, 2022 2:22 pm
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Perl

Повідомлення it-forum »

Зображення

‎Perl‎‎ - це сімейство двох ‎‎високорівневих‎‎, ‎‎загального призначення‎‎, ‎‎інтерпретованих‎‎, ‎‎динамічних мов програмування‎‎. «Perl» відноситься до Perl 5, але з 2000 по 2019 рік він також посилався на його перероблену «сестринську мову», Perl 6, перш ніж назва останнього була офіційно змінена на ‎‎Raku‎‎ в жовтні 2019 року.

‎Хоча Perl офіційно не є абревіатурою,‎‎ використовуються різні ‎‎бекроніми‎‎, включаючи «‎‎Практичне вилучення‎‎ та мова звітності». Perl був розроблений ‎‎Ларрі Уоллом‎‎ у 1987 році як ‎‎загальна мова сценаріїв‎‎ ‎‎Unix‎‎, щоб полегшити обробку звітів. З тих пір він зазнав багато змін і переглядів. Raku, який почався як редизайн Perl 5 в 2000 році, з часом еволюціонував в окрему мову. Обидві мови продовжують розвиватися незалежно різними командами розробників і ліберально запозичують ідеї один у одного. ‎

‎Мови Perl запозичують функції інших мов програмування, включаючи ‎‎C‎‎, ‎‎sh‎‎, ‎‎AWK‎‎ та ‎‎sed‎‎; Вони забезпечують засоби обробки тексту без довільних обмежень довжини даних багатьох сучасних ‎‎інструментів командного рядка Unix‎‎. Perl 5 набув широкої популярності в кінці 1990-х років як мова ‎‎сценаріїв CGI‎‎, частково завдяки своїм потужним ‎‎регулярним виразам‎‎ і здібностям до ‎‎розбору‎‎ ‎‎рядків‎‎.

‎Крім CGI, Perl 5 використовується для ‎‎системного адміністрування‎‎, ‎‎мережевого програмування‎‎, фінансів, ‎‎біоінформатики та інших додатків‎‎, наприклад, для ‎‎графічних інтерфейсів‎‎. Його прозвали "швейцарською армійською бензопилою скриптових мов" через його гнучкість і потужність, а також те, що деякі вважають потворністю через використання більшої кількості спеціальних символів, ніж багато інших мов. У 1998 році його також називали «‎‎клейкою стрічкою‎‎, яка скріплює ‎‎Інтернет‎‎», посилаючись як на його повсюдне використання як ‎‎мови клею‎‎, так і на його уявну неелегантність.

‎Perl є дуже ‎‎виразною‎‎ мовою програмування: вихідний код для даного алгоритму може бути коротким і сильно стискається.
Закрито