‎Корпорація Microsoft

Закрито
Аватар користувача
it-forum
Site Admin
Повідомлень: 30
З нами з: Пон серпня 29, 2022 2:22 pm
Звідки: Україна
Контактна інформація:

‎Корпорація Microsoft

Повідомлення it-forum »

Зображення

‎Корпорація Microsoft‎‎ — американська ‎‎багатонаціональна‎‎ ‎‎технологічна корпорація‎‎, яка виробляє ‎‎комп'ютерне програмне забезпечення‎‎, ‎‎побутову електроніку‎‎, ‎‎персональні комп'ютери‎‎ та пов'язані з ними послуги зі штаб-квартирою в ‎‎кампусі Microsoft Redmond‎‎, розташованому в ‎‎Редмонді, штат Вашингтон‎‎, США. Його найвідомішими програмними продуктами є лінійка ‎‎операційних систем‎‎ ‎‎Windows‎‎, ‎‎пакет‎‎ ‎‎Microsoft Office‎‎, ‎‎а також веб-браузери‎‎ ‎‎Internet Explorer‎‎ і ‎‎Edge‎‎. Його флагманськими апаратними продуктами є ‎‎консолі для відеоігор‎‎ ‎‎Xbox‎‎ і лінійка ‎‎сенсорних‎‎ персональних комп'ютерів ‎‎Microsoft Surface‎‎. Microsoft посіла 21-е місце в рейтингу Fortune 500 найбільших корпорацій США за ‎‎2020‎‎ рік за загальним доходом; це був найбільший у світі ‎‎виробник програмного забезпечення‎‎ за доходами станом на 2016 рік. Це одна з ‎‎великої п'ятірки‎‎ американських компаній ‎‎з інформаційних технологій‎‎, поряд з ‎‎Google‎‎, ‎‎Amazon‎‎, ‎‎Apple‎‎ і ‎‎Meta‎‎. ‎

‎Microsoft була заснована ‎‎Біллом Гейтсом‎‎ і ‎‎Полом Алленом‎‎ 4 квітня 1975 року для розробки та продажу ‎‎інтерпретаторів BASIC‎‎ для ‎‎Altair 8800‎‎. У середині 1980-х років він домінував на ринку операційних систем персональних комп'ютерів з ‎‎MS-DOS‎‎, а потім Windows. ‎‎Первинне публічне розміщення‎‎ акцій (IPO) компанії в 1986 році та подальше зростання ціни акцій створили трьох мільярдерів і приблизно 12 000 мільйонерів серед співробітників Microsoft. Починаючи з 1990-х років, він все більше диверсифікувався з ринку операційних систем і здійснив ряд ‎‎корпоративних придбань‎‎, їх найбільшим було придбання ‎‎LinkedIn‎‎ за 26.2 мільярда доларів у грудні 2016 року‎‎, а потім придбання ‎‎Технологій Skype‎‎ за 8.5 мільярдів доларів у травні 2011 року.

‎Станом на 2015 рік‎‎, Microsoft є домінуючою на ринку операційних систем‎‎, сумісних з IBM PC‎‎, та ринку пакетів офісного програмного забезпечення, хоча вона втратила більшу частину загального ринку операційних систем для ‎‎Android‎‎. Компанія також виробляє широкий спектр іншого споживчого та корпоративного програмного забезпечення для настільних комп'ютерів, ноутбуків, вкладок, гаджетів та серверів, включаючи ‎‎пошук в Інтернеті‎‎ (за допомогою ‎‎Bing‎‎), ринок цифрових послуг (через ‎‎MSN‎‎), ‎‎змішану реальність‎‎ (‎‎HoloLens‎‎), хмарні обчислення (‎‎Azure‎‎) та розробку програмного забезпечення (‎‎Visual Studio‎‎). ‎

‎Стів Балмер‎‎ замінив Гейтса на посаді генерального директора в 2000 році, а пізніше передбачив стратегію «пристроїв і послуг». Це розгорнулося з придбанням Microsoft ‎‎Danger Inc.‎‎ у 2008 році‎‎‎‎, вперше вийшла на ринок виробництва персональних комп'ютерів у червні 2012 року із запуском ‎‎лінійки планшетних комп'ютерів‎‎ Microsoft Surface, а пізніше сформувала ‎‎Microsoft Mobile‎‎ шляхом придбання підрозділу пристроїв та послуг ‎‎Nokia‎‎. З тих пір, як ‎‎Сатья Наделла‎‎ обійняв посаду генерального директора в 2014 році, компанія скоротилася на апаратному забезпеченні і замість цього зосередилася на ‎‎хмарних обчисленнях‎‎, що допомогло ‎‎акціям‎‎ компанії досягти найвищої вартості з грудня 1999 року.

‎Раніше повалена Apple у 2010 році, у 2018 році Microsoft повернула собі позиції найціннішої публічної компанії у світі. ‎‎У квітні 2019 року Microsoft досягла ‎‎ринкової капіталізації‎‎ ‎‎на трильйон доларів‎‎, ставши третьою публічною компанією США, яка оцінюється ‎‎в понад 1 трильйон доларів‎‎ після ‎‎Apple‎‎ та ‎‎Amazon‎‎ відповідно. Станом на 2021 рік‎‎, Microsoft має четверту за величиною ‎‎світову оцінку бренду‎‎.
Закрито

Повернутись до “Microsoft Корпорація”